ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում Ֆրանսերեն լեզվի դասընթացների մեկնարկի մասին
Փետրվարի 1, 2017ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում փետրվարի 20-ից սկսվում է ֆրանսերենի դասընթաց (գրավոր, բանավոր, խոսակցական): Կարող են դիմել նաև ուսանողներ, որոնք ունեն ֆրանսերեն լեզվի որոշակի մակարդակ և ուզում են այն կատարելագործել: Այդ դեպքում դիմորդները կանցնեն թեստավորում գիտելիքների մակարդակը որոշելու և համապատասխան ծրագրով պարապելու համար: Դասընթացները կանցկացվեն ժամանակակից տեխնիկական միջոցներով ապահովված լսարանում և հիմնականում ֆրանսիացիների հեղինակած դասագրքերով, որոնք հավասարապես զարգացնում են լեզվական բազային հմտությունները՝ խոսելու, լսելու, գրելու, կարդալու:
Դասընթացը կվարի փորձառու և բանիմաց մասնագետ, որը մասնակցել է Մոսկվայում և Փարիզում տեղի ունեցած միջազգային կոնֆերանսների և ստացել է հատուկ սերտիֆիկատ Փարիզում տեղի ունեցած ֆրանսերեն լեզվի մասնագետների համաշխարհային համագումարում:

Занятия по французскому языку в Международном научно-образовательном центре НАН РА
Февраль 1, 2017В Международном научно-образовательном центре НАН РА с 20 февраля 2017 года начинаются занятия по французскому языку (письменный, устный, разговорный). Могут обращаться также студенты, обладающие определенным уровнем французского языка,  с целью его совершенствования. В этом случае нужно будет пройти тестирование для определения уровня знаний и соответствующей программы занятий. Занятия будут проходить в оснащенной современным техническим оборудованием аудитории, обучение - по учебникам французских авторов, которые в равной степени одновременно развивают базовые языковые навыки устной и письменной речи, чтения и аудирования.Занятия будет вести опытный специалист, принимавший участие на международных конференциях в Москве и Париже и имеющий специальный сертификат, полученный на всемирном форуме специалистов французского языка в Париже.
Занятия будут проходить два раза в неделю длительностью 1,5 часа.
Месячная оплата – 15 000 драм.
Для дополнительной информации можно обращаться на  кафедру иностранных языков или звонить по моб. телефону: (094) 997099.