Ի գիտություն ուսանողների, դասախոսների և վարչական անձակազմի
- Կորոնավիրուսի վարակի տարածումը կանխելու նպատակով ս/թ մարտի 17-ից Կենտրոնի բոլոր դասընթացները մինչև Հանրապետությունում արտակարգ դրության վերացումը իրականացնել հեռավար ձևաչափով՝ այդ նպատակով ԳԿՄԿ-ում ստեղծված և գործող հեռավար vle.sci.am հարթակում (ըստ դասացուցակի կազմակերպելով տեսակոնֆերանսներ՝ պահպանելով դրանց տեսաձայնագրությունները, օգտագործելով հարթակում առկա գործիքակազմը, ներառյալ՝ հանձնարարությունները):
- Մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի մանկավարժական պրակտիկան կազմակերպել Հանրապետությունում արտակարգ դրության վերացումից հետո:
- Մագիստրատուրայի առկա ուսուցման 1-ին կուրսի միջանկյալ քննությունները կազմակերպել հեռավար ձևաչափով՝ ս/թ մարտի 30-ից ապրիլի 4-ը ներառյալ ընկած ժամանակահատվածում:
- Մագիստրատուրայի հեռակա ուսուցման 2-րդ կուրսի դասընթացներն իրականացնել ԳԿՄԿ հեռավար հարթակում՝ մինչև ս/թ ապրիլի 4-ը ներառյալ:
- Մագիստրատուրայի հեռակա ուսուցման 2-րդ կուրսի միջանկյալ քննություններն իրականացնել տեսակոնֆերանսի միջոցով ս/թ ապրիլի 6-ից 11-ը ներառյալ՝ ԳԿՄԿ հեռավար հարթակում՝ պահպանելով ձայնագրությունը կամ անհատական հանձնարարությունների տրամադրման միջոցով:
- Մագիստրատուրայի հեռակա ուսուցման 1-ին կուրսի դասընթացները հեռավար հարթակում կմեկնարկեն ըստ սահմանված ժամանակացույցի` ս/թ մարտի 30-ին:

К сведению студентов, преподавателей и административного состава
- С 17 марта 2020 г. с целью пресечения распространения заражения коронавирусом все занятия Центра переведены на дистанционный формат обучения до отмены чрезвычайного положения в республике. Для решения этой проблемы использована созданная, действующая дистанционная площадка МНОЦ vle.sci.am, благодаря которой по расписанию организуются видеоконференции с сохранением их видеозаписей и использованием существующего инструментария на площадке, вплоть до заданий.
- Педагогическую практику 2-го курса очного обучения будет организована после отмены чрезвычайного положения в республике.
- Организация промежуточных экзаменов 1-го курса очного обучения по магистерской программе в дистанционном формате - с 30 марта по 4 апреля 2020 г.
- Проведение занятий 2-го курса заочного обучения на дистанционной площадке МНОЦ - до 4 апреля с.г.
- Проведение промежуточных экзаменов 2-го курса заочного обучения по магистерской программе на дистанционной площадке МНОЦ посредством видеоконференций, с сохранением их видеозаписей и использованием существующего инструментария на площадке или предоставлением индивидуальных заданий - с 6 по 11 апреля с.г.