Ի գիտություն ուսանողների, դասախոսների և վարչական անձակազմի
- Կորոնավիրուսի վարակի տարածումը կանխելու նպատակով ս/թ մարտի 17-ից Կենտրոնի բոլոր դասընթացները մինչև Հանրապետությունում արտակարգ դրության վերացումը իրականացնել հեռավար ձևաչափով՝ այդ նպատակով ԳԿՄԿ-ում ստեղծված և գործող հեռավար vle.sci.am հարթակում (ըստ դասացուցակի կազմակերպելով տեսակոնֆերանսներ՝ պահպանելով դրանց տեսաձայնագրությունները, օգտագործելով հարթակում առկա գործիքակազմը, ներառյալ՝ հանձնարարությունները):
- Մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի մանկավարժական պրակտիկան կազմակերպել Հանրապետությունում արտակարգ դրության վերացումից հետո:
- Մագիստրատուրայի առկա ուսուցման 1-ին կուրսի միջանկյալ քննությունները կազմակերպել հեռավար ձևաչափով՝ ս/թ մարտի 30-ից ապրիլի 4-ը ներառյալ ընկած ժամանակահատվածում:
- Մագիստրատուրայի հեռակա ուսուցման 2-րդ կուրսի դասընթացներն իրականացնել ԳԿՄԿ հեռավար հարթակում՝ մինչև ս/թ ապրիլի 4-ը ներառյալ:
- Մագիստրատուրայի հեռակա ուսուցման 2-րդ կուրսի միջանկյալ քննություններն իրականացնել տեսակոնֆերանսի միջոցով ս/թ ապրիլի 6-ից 11-ը ներառյալ՝ ԳԿՄԿ հեռավար հարթակում՝ պահպանելով ձայնագրությունը կամ անհատական հանձնարարությունների տրամադրման միջոցով:
- Մագիստրատուրայի հեռակա ուսուցման 1-ին կուրսի դասընթացները հեռավար հարթակում կմեկնարկեն ըստ սահմանված ժամանակացույցի` ս/թ մարտի 30-ին:

For the knowledge of students, lecturers and administrative staff of ISEC NAS RA
- In order to prevent the spread of COVID-19 infection, from March 17 of this year, all the courses of the Center will be carried out in a remote format of the ISEC remote platform vle.sci.am before the abolition of the state of emergency in the Republic(all the tools will be available on the platform, including assignments).
- Organize the pedagogical practice of the of the 2nd year of the Master's program after the abolition of the state of emergency in the Republic.
- Organize the midterm exams of the 1st year Master's program in the distance format from March 30 to April 4.
- Carry out part time courses of 2nd year Master's program through distance learning on the ISEC remote platform till April 4.
- Carry out the midterm exams of the 2nd year Master's part time program through video conference from April 6 to 11, on the remote platform of ISEC, by keeping the recording or providing individual assignments.
- The 1 st year part time distance learning courses of the Master's program will start on Moodle on March 30, according to the schedule.