Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունության ծրագրի մրցույթ՝ Փոլ Սաբատիեի (Տուլուզ 3) համալսարան, Ֆրանսիա
Հոկտեմբերի 29, 2018Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Ինֆորմատիկա և հաշվողական տեխնիկա» մասնագիտության առաջին կուրսի ուսանողները կարող են 2018-2019 ուստարվա երկրորդ կիսամյակը սովորել Ֆրանսիայի Փոլ Սաբատիեի (Տուլուզ 3) համալսարանում:
- Լինել ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ «Ինֆորմատիկա և հաշվողական տեխնիկա» մասնագիտության առաջին կուրսի ուսանող,
- Տիրապետել անգլերեն լեզվին՝ Լեզուների եվրոպական շրջանակի B2 մակարդակին համապատասխան,
Մրցույթի առաջին փուլին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. նոյեմբերի 6-ը ներառյալ՝ hrach@sci.am և arusyak.harutyunyan@isec.am էլեկտրոնային հասցեներին հետևյալ փաստաթղթերը /որպես մեկ pdf փաստաթուղթ/, ինչպես նաև փաստաթղթերի բնօրինակն անհրաժեշտ է ներկայացնել ՀՀ ԳԱԱ ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտ՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ «Ինֆորմատիկա և հաշվողական տեխնիկա» ամբիոն, /4-րդ հարկ, սենյակ 415/ (Պարույր Սևակի 1):
- Մոտիվացիոն նամակ անգլերեն լեզվով, թե ինչու եք ցանկանում ուսանել Ֆրանսիայի Փոլ Սաբատիեի (Տուլուզ 3) համալսարանում,

Конкурс программы "Эразмус+ кредитная мобильность" - университет им. Поля Сабатье (Тулуза 3, Франция)
Октябрь 29, 2018В рамках программы "Эразмус+ кредитная мобильность" студенты первого курса по специальности "Информатика и вычислительная техника" МНОЦ НАН РА имеют возможность во втором семестре 2018-2019 учебного года учиться в университете им. Поля Сабатье (Тулуза 3, Франция).
- быть студентом первого курса по специальности "Информатика и вычислительная техника" МНОЦ НАН РА;
Для первого этапа конкурса до 6 ноября с.г. включительно нужно отправить на электронные адреса hrach@sci.am и arusyak.harutyunyan@isec.am в виде одного pdf файла следующие документы:
- мотивационное письмо на английском языке для учебы в университете им. Поля Сабатье (Тулуза 3, Франция);
Оригиналы всех этих документов нужно также представить на кафедру Информатики и вычислительной техники МНОЦ НАН РА - Институт проблем информатики и автоматизации НАН РА /4-ый этаж, комната 415/ (ул. Паруйра Севака 1). Прошедшие по документам участники смогут участвовать в устном собеседовании.