«Դոկտորական կրթության քաղաքականություններ և կառուցվածքներ» թեմայով առցանց վերապատրաստում
Սիրով հրավիրում ենք Ձեզ մասնակցելու ս․թ․ հուլիսի 15-17-ին տեղի ունենալիք «Դոկտորական կրթության քաղաքականություններ և կառուցվածքներ» թեմայով առցանց վերապատրաստմանը, որն իրականացվում է ԵՄ Էրազմուս+ «Դոկտորական կրթության բարեփոխումը Հայաստանում՝ ակադեմիական համայնքի, արդյունաբերության պահանջներին և ԵՄ փորձին համապատասխան» (ARMDOCT) ծրագրի շրջանակներում:
Կարողությունների զարգացմանը միտված այս հեռավար վերապատրաստման նպատակն է ուսումնասիրել ԵՄ-ում և մասնավորապես ARMDOCT ծրագրի գործընկեր երկրներում (Ֆրանսիա, Իտալիա, Լիտվա և Պորտուգալիա) դոկտորական կրթության քաղաքականությունը և կառուցվածքը (ծանոթացեք խոսնակներին ստորև):

Онлайн - переподготовка по теме - "Политика и структура образования в докторантуре"
С 15 по 17 июля с.г. приглашаем к участию на онлайн - мероприятии по теме "Политика и структура образования в докторантуре", осуществляемого в рамках программы (ARMDOCT) -"Реформа образования в докторантуре Армении в соответствии с требованиями академического сообщества, промышленности и опыта ЕС".
Цель переподготовки данного дистанционного обучения по развитию возможностей -исследование политики и структуры образования в докторантуре ЕС и, в частности, стран-партнеров ARMDOCT (Франция, Италия, Литва и Португалия) (см. докладчиков ниже).