Հայ-ֆրանսիական գիտահետազոտական ծրագրերի օր
Սեպտեմբերի 11, 2017Հայ և ֆրանսիացի գիտաշխատողների աշխատանքը և ուսանողների փոխանակման ծրագրերն արժևորելու նպատակով, 2017թ. սեպտեմբերի 19-ին ժամը 10-ին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը Գիտություների ազգային ակադեմիայի գիտաժողովների դահլիճում կազմակերպում է «Հայ-ֆրանսիական գիտահետազոտական ծրագրերի օր »:
Այս գիտաժողովը հայ ուսանողներին հնարավորություն կտա տեղեկանալու Ֆրանսիայում և Հայաստանում դոկտորանտուրայի շարժունակության հնարավորությունների մասին և ավելի մոտիկից ծանոթանալու հայ-ֆրանսիական գիտահետազոտական ծրագրերին: Հանդիպման ընթացքում ճարտարապետության, հնագիտության, երկրաբանության, ինֆորմատիկայի, իրավունքի և շուկայագիտության ոլորտի հայ և ֆրանսիացի դասախոսները, գիտաշխատողները և ուսանողները հնարավորություն կունենան ներկայացնելու իրենց վկայությունները:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք դիմել Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության բուհական համագործակցության կցորդ Ֆրեդերիկ Ռենբոլդին frederique.reinbold@diplomatie.gouv.fr էլ. հասցեով կամ 060 65 19 93 հեռախոսահամարով:

September 11, 2017In order to evaluate the activities of Armenian and French researchers, as well as that of the student exchange program, on September 19, 2017, at 10 am the French Embassy in Armenia organizes "Armenian-French Scientific-Research Projects Day" at the conference hall of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia.
This conference will make it possible for Armenian students to get acquainted with doctoral mobility opportunities both in France and Armenia and to get closer acquaintance with Armenian-French scientific-research projects. During the conference the Armenian and French lecturers, researchers and students of architecture, archeology, geology, informatics, law and marketing will have the opportunity to present their experiences.
For more information, please, contact University Collaboration Attaché of the French Embassy in Armenia Frederique Reinbold: