Հայ-ֆրանսիական գիտահետազոտական ծրագրերի օր
Սեպտեմբերի 11, 2017Հայ և ֆրանսիացի գիտաշխատողների աշխատանքը և ուսանողների փոխանակման ծրագրերն արժևորելու նպատակով, 2017թ. սեպտեմբերի 19-ին ժամը 10-ին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը Գիտություների ազգային ակադեմիայի գիտաժողովների դահլիճում կազմակերպում է «Հայ-ֆրանսիական գիտահետազոտական ծրագրերի օր »:
Այս գիտաժողովը հայ ուսանողներին հնարավորություն կտա տեղեկանալու Ֆրանսիայում և Հայաստանում դոկտորանտուրայի շարժունակության հնարավորությունների մասին և ավելի մոտիկից ծանոթանալու հայ-ֆրանսիական գիտահետազոտական ծրագրերին: Հանդիպման ընթացքում ճարտարապետության, հնագիտության, երկրաբանության, ինֆորմատիկայի, իրավունքի և շուկայագիտության ոլորտի հայ և ֆրանսիացի դասախոսները, գիտաշխատողները և ուսանողները հնարավորություն կունենան ներկայացնելու իրենց վկայությունները:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք դիմել Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության բուհական համագործակցության կցորդ Ֆրեդերիկ Ռենբոլդին frederique.reinbold@diplomatie.gouv.fr էլ. հասցեով կամ 060 65 19 93 հեռախոսահամարով:

День французских научно-исследовательских программ
Сентябрь 11, 2017Посольство Франции в Армении организует в зале конференций Национальной академии наук РА (19 сентября 2017 г. в 10.00 ч.) "День французских научно-исследовательских программ" с целью повышения значимости работ армянских и французских научных сотрудников и программы обмена студентов.
Эта конференция даст возможность армянским студентам ближе ознакомиться с возможностями мобильности докторантуры и научно-исследователскими программами во Франции и Армении.
На конференции армянские и французские преподаватели, научные сотрудники и студенты смогут представить свои доклады и разработки в сфере архитектуры, археологии, геологии, информатики и маркетинга. Для дополнительной информации можно связаться с Фредериком Ренболди, атташе посольства Франции в Армении по сотрудничеству в области вузовского образования: frederique.reinbold@diplomatie.gouv.fr ; 060 65 19 93