Եվրասիա միջազգային համալսարանի 25-ամյակին նվիրված գիտաժողովի հրավեր
Եվրասիա միջազգային համալսարանի հետազոտական կենտրոնը և ուսանողական գիտական ընկերությունը 2023 թվականի մարտի 2-ին նախաձեռնել են ամենամյա ուսանողական գիտաժողով, որն այս տարի կրում է «Գլոբալ մարտահրավերները և կայուն զարգացումը» խորագիրը: Գիտաժողովը նվիրված է Եվրասիա միջազգային համալսարանի 25 ամյակին:
Գիտաժողովին հրավիրվում են մասնակցելու ՀՀ տարբեր բուհերի բակալավրի, մագիստրատուրայի և ասպիրանտուրայի կրթական ծրագրերով սովորողները: Գիտաժողովին ներկայացվող զեկուցումները կարող են ունենալ մասնագիտական հետևյալ ուղղությունները․
- Իրավագիտություն
- Օտար լեզուներ, գրականություն
- Ընդհանուր և տարրական մանկավարժություն ու մեթոդիկա
- Լրագրություն
- Կառավարում
- Ֆինանսներ
- Տեղեկատվական համակարգեր
- Դեղագիտություն և դեղերի տեխնոլոգիա
Խրախուսվում են գիտական ղեկավար-ուսանող համատեղ հետազոտությունները:
Ամենամյա ուսանողական գիտաժողովի լավագույն երեք աշխատանքների հեղինակների հոդվածները կներկայացվեն ՀՀ Բարձրագույն որոկավորման կոմիտեի կողմից ճանաչված «Բանբեր Եվրասիա միջազգային համալսարանի» պարբերականում տպագրության:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է մինչև 2023թ. փետրվարի 13-ը լրացնել առցանց այս հայտաձևը՝ https://forms.gle/Grx7tLwFmBEWWmnz7:
Գիտաժողովի վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարող եք ստանալ՝ այցելելով Եվրասիա միջազգային համալսարանի կայք www.eiu.am:

Приглашение на научную конференцию, посвященную 25-летию Международного университета Евразия
Февраль 9, 20232 марта 2023 года исследовательский центр Международного университета Евразия и Студенческое научное общество организуют ежегодную студенческую конференцию, которая в этом году носит название "Глобальные вызовы и устойчивое развитие". Конференция посвящена 25-летию Международного университета Евразия.
К участию в конференции приглашаются студенты бакалавриата, магистратуры и аспирантуры различных вузов РА. Доклады, представляемые на конференции, могут иметь следующие профессиональные направления․
- Юриспруденция
- Иностранные языки, литература
- Общая и начальная педагогика и методика
- Журналистика
- Управление
- Финансы
- Информационные системы
- Фармакология и технология лекарственных средств
Поощряются совместные научные исследования руководителя и студента.
Статьи авторов трех лучших работ ежегодной студенческой конференции будут представлены для публикации в научном издании "Банбер" Международного университета Евразия, признанного Высшей отборочной комиссией РА.
Для участия необходимо до 13 февраля 2023 года заполнить онлайн-заявку по ссылке: https://forms.gle/Grx7tLwFmBEWWmnz7.
Более подробную информацию о конференции можно получить на сайте Международного университета Евразия www.eiu.am.