Եվրասիա միջազգային համալսարանի 25-ամյակին նվիրված գիտաժողովի հրավեր
Եվրասիա միջազգային համալսարանի հետազոտական կենտրոնը և ուսանողական գիտական ընկերությունը 2023 թվականի մարտի 2-ին նախաձեռնել են ամենամյա ուսանողական գիտաժողով, որն այս տարի կրում է «Գլոբալ մարտահրավերները և կայուն զարգացումը» խորագիրը: Գիտաժողովը նվիրված է Եվրասիա միջազգային համալսարանի 25 ամյակին:
Գիտաժողովին հրավիրվում են մասնակցելու ՀՀ տարբեր բուհերի բակալավրի, մագիստրատուրայի և ասպիրանտուրայի կրթական ծրագրերով սովորողները: Գիտաժողովին ներկայացվող զեկուցումները կարող են ունենալ մասնագիտական հետևյալ ուղղությունները․
- Իրավագիտություն
- Օտար լեզուներ, գրականություն
- Ընդհանուր և տարրական մանկավարժություն ու մեթոդիկա
- Լրագրություն
- Կառավարում
- Ֆինանսներ
- Տեղեկատվական համակարգեր
- Դեղագիտություն և դեղերի տեխնոլոգիա
Խրախուսվում են գիտական ղեկավար-ուսանող համատեղ հետազոտությունները:
Ամենամյա ուսանողական գիտաժողովի լավագույն երեք աշխատանքների հեղինակների հոդվածները կներկայացվեն ՀՀ Բարձրագույն որոկավորման կոմիտեի կողմից ճանաչված «Բանբեր Եվրասիա միջազգային համալսարանի» պարբերականում տպագրության:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է մինչև 2023թ. փետրվարի 13-ը լրացնել առցանց այս հայտաձևը՝ https://forms.gle/Grx7tLwFmBEWWmnz7:
Գիտաժողովի վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարող եք ստանալ՝ այցելելով Եվրասիա միջազգային համալսարանի կայք www.eiu.am:

Invitation to a scientific conference dedicated to the 25th anniversary of the International University of Eurasia
February 9, 2023
The Research Center of Eurasia International University and the Student Scientific Society initiated an annual student conference on March 2, 2023 entitled as "Global Challenges and Sustainable Development". The conference is dedicated to the 25th anniversary of Eurasia International University.
Undergraduate, graduate and postgraduate students of various universities of the Republic of Armenia are invited to participate in the conference. The reports presented at the conference may have the following professional areas:
• Jurisprudence
• Foreign languages, Literature
• General and elementary pedagogy and methodology
• Journalism
• Management
• Finance
• Information system
• Pharmacology and technology of medicine
Joint scientific research of the supervisor and the student is encouraged.
The articles of the authors of the best three works of the annual student conference will be submitted for publication in the periodical of "Banber” Eurasia International University recognized by the RA Supreme Certifying Committee.
To participate, you must fill out an online application by February 13, 2023 at the link: https://forms.gle/Grx7tLwFmBEWWmnz7.
More detailed information about the conference can be found on the website of the International University of Eurasia www.eiu.am