Օգոստոսի 30, 2021Լեհաստանի WSB համալսարանի հետ կնքված համաձայնագրով «Prom - international mobility of PhD students and academic staff» ծրագրի շրջանակներում հայտարարվում է մրցույթ ասպիրանտների համար:
Ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում ԳԱԱ և/կամ ԳԿՄԿ մեկ ասպիրանտին երկու շաբաթով՝ ս.թ. սեպտեմբերի 19-ից հոկտեմբերի 3-ը այցելել Լեհաստանի WSB համալսարան և իրականացնել հետազոտական աշխատանքներ, ինչպես նաև մասնակցել սեմինարներին: Նախընտրելի մասնագիտություններ՝ տնտեսագիտություն /կառավարում, բիզնես, ֆինանսներ, մարքեթինգ/, լեզուներ և ինֆորմատիկա:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. սեպտեմբերի 2-ը ներառյալ՝ arusyak.harutyunyan@isec.am եվ ella.papikyan@isec.am էլեկտրոնային հասցեներին ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը /որպես մեկ pdf փաստաթուղթ/ ՝
- Ինքնակենսագրական
Ուսանողին կտրամադրվի 1800 եվրո կրթաթոշակ և 700 եվրո գումար` ճանապարհածախսը հոգալու համար /տրամադրվելու է Լեհաստանում առձեռն՝ այցելության առաջին օրը/:
Դիմորդը պետք է պարտադիր կերպով վակցինացված լինի` Pfizer, Astra Zeneca, Moderna և Johnsson պատվաստանյութերով՝ Լեհաստան մուտք գործելու կանոնների համաձայն:

Август 30, 2021В рамках заключённого соглашения с университетом WSB Польши по программе "Prom - international mobility of PhD students and academic staff" объявляется конкурс для аспирантов.
Программа на конкурсной основе предоставляет возможность для одного аспиранта МНОЦ НАН РА в течение двух недель с 19 сентября по 3 октября сего года в университете WSB Польши осуществить исследовательские работы и принимать участие на семинарах. Предпочитаемые специальности: экономика /менеджмент, бизнес, финансы, маркетинг /, языки и информатика.
Для участия на конкурсе необходимо до 2 сентября (включительно) сего года отправить на электронные адреса - arusyak.harutyunyan@isec.am и ella.papikyan@isec.am -следующие документы в виде единого pdf файла:
- Автобиография
- Рекомендация от научного руководителя
Студенту будет предоставлена стипендия в размере 1800 евро и 700 евро для покрытия транспортных расходов (будет предоставлена наличными в Польше в первый день визита).
Прошедший конкурсный отбор кандидат должен в обязательном порядке быть привитым вакцинами Pfizer, Astra Zeneca, Moderna и Johnsson в соответствии с правилами въезда в Польшу.