Մայիսի 13, 2016Հարգելի՛ գործընկերներ,
Ուրախությամբ հայտնում ենք Ձեզ, որ մինչև 2016 թ. առաջին կեսի ավարտը Հայաստանը կասոցացվի ԵՄ գիտության և նորարարության «Հորիզոն 2020» ծրագրին, և Հայաստանի գիտական կազմակերպությունները հնարավորություն կստանան մասնակցելու «Հորիզոն 2020» ծրագրի գրեթե բոլոր մրցույթներին, ինչպես նաև հանդես գալ որպես նախագծերի համակարգող:
Այս իրադարձության կապակցությամբ ս. թ. հունիսի 3-ին “FP7 IncoNet EaP” նախագծի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ-ն «Հորիզոն 2020»-ին նվիրված տեղեկատվական օր կանցկացնի:
Միջոցառումը ուղղված կլինի «Հորիզոն 2020»-ին ասոցացված երկրների մասնակցության հնարավորություններին և հատուկ կշեշտի էներգետիկայի և բնապահպանության ոլորտների, ինչպես նաև ՓՄՁ-ների մասնակցության և Ձեռնարկությունների եվրոպական ցացնի միջոցով տեխնոլոգիաների փոխանցման և միջազգային համագործակցության հաստատման հնարավորությունները:

Май 13, 2016Уважаемые коллеги,
С радостью сообщаю, что до конца первого полугодия 2016 года Армения  присоединится к программе по науке и инновациям “Горизонт 2020” ЕС (Европейского Союза), и все научные организации Армении получат возможность участвовать почти на всех конкурсах этой программы, а также выступать в качестве координатора проектов.
В связи с этим событием 3 июня с.г. в рамках проекта FP7 IncoNet EaP в Национальной академии наук РА организуется информационный день, посвященный программе по науке и инновациям “Горизонт 2020”.
Это мероприятие будет направлено на освещение возможностей стран, присоединившихся к этой программе, где будет особое внимание уделено сфере энергетики и защиты окружающей среды, а также участию малых и средних  предприятий (МСП), передаче технологий через Европейскую сеть и утверждению возможностей международного сотрудничества.