Մայիսի 13, 2016Հարգելի՛ գործընկերներ,
Ուրախությամբ հայտնում ենք Ձեզ, որ մինչև 2016 թ. առաջին կեսի ավարտը Հայաստանը կասոցացվի ԵՄ գիտության և նորարարության «Հորիզոն 2020» ծրագրին, և Հայաստանի գիտական կազմակերպությունները հնարավորություն կստանան մասնակցելու «Հորիզոն 2020» ծրագրի գրեթե բոլոր մրցույթներին, ինչպես նաև հանդես գալ որպես նախագծերի համակարգող:
Այս իրադարձության կապակցությամբ ս. թ. հունիսի 3-ին “FP7 IncoNet EaP” նախագծի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ-ն «Հորիզոն 2020»-ին նվիրված տեղեկատվական օր կանցկացնի:
Միջոցառումը ուղղված կլինի «Հորիզոն 2020»-ին ասոցացված երկրների մասնակցության հնարավորություններին և հատուկ կշեշտի էներգետիկայի և բնապահպանության ոլորտների, ինչպես նաև ՓՄՁ-ների մասնակցության և Ձեռնարկությունների եվրոպական ցացնի միջոցով տեխնոլոգիաների փոխանցման և միջազգային համագործակցության հաստատման հնարավորությունները:

May 13, 2016In the view of association of Armenia to EU HORIZON 2020, on 3 June, 2016 , The National Academy of Sciences of Armenia will be hosting Information Day on HORIZON 2020 open to all the researchers and stakeholders. The Info Day will cover the opportunity for Associated Countries and will have a special focus on Energy & Environment and the opportunities for SMEs as well as the Marie Marie Sklodowska-Curie actions.
The Infoday is organized in the framework of INCONET EaP project and in cooperation with Enterprise Europe Network.