Հուլիսի 6, 2018Ս.թ. հուլիսի 9-13-ը Երիտասարդ քաղաքագետների ասոցացիան և ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Արևելագիտության» ամբիոնը կազմակերպում են դասախոսությունների շարք «Համաշխարհային պատմություն» դպրոցի դասընթացների շրջանակում
Ելույթ կունենան՝
- Հուլիսի 9-ին, ժ. 18:00, Սարին Աքբաշ «Պոլսահայ համայնքն այսօր»,
- Հուլիսի 10-ին, ժ. 18:00, պ.գ.թ. Գալստյան Վարդան «Ադրբեջանի ժողովրդագրական պատկերը և էթնիկ խնդիրները»,
- Հուլիսի 11-ին, ժ. 18:00, ք.գ.թ. Սահակյան Մհեր «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» նախաձեռնության գործոնը Չինաստանի անվտանգության տեսանկյունից, իրականացման նպատակներն ու առանձնահատկությունները»,
- Հուլիսի 12-ին ժ. 18:00-ին, ք.գ.դ. Շիրինյան Լևոն «Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքականության խնդիրներն ո ւշահերը»,
- Հուլիսի 13-ին ժ. 18:00-ին, պ.գ.թ. Մաիլյան Բենիամին «Վրաստանի արտաքին քաղաքականությունը Հարավային Կովկասում Ռուսաստանի Դաշնության հետհակամարտության համատեքստում»:
Դասախոսությունները տեղի կունենան ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում, 2.1. լսարան (Հիմնարար գիտական գրադարանի մասնաշենք, 2-րդ հարկ, հասցե՝ ք. Երևան, Մ. Բաղրամյան 24/6)

July 6, 2018On July 9 -13, The Young Politicians’ Association and the Chair of Oriental of ISEC NAS RA organize a series of lectures within the framework of the World History school course.
They will perform:
July 9, 18:00, Sarine Agbash, "The Armenian Community in Istanbul Today"
July 10, 18:00, PhD Vardan Galstyan, "The Demographic Pcture and Ethnic Issues of Azerbaijan",
July 11, 18:00, candidate of Political Sciences- Mher Sahakyan "One Zone, One Way" an Initiative from the perspective of  China's Security, objectives and peculiarities of Implementation,
July 12, 18:00, Doctor of Historical Sciences- Levon Shirinyan "Issues and Interests of the RA Foreign Policy".
July 13, 18:00, PhD Benjamin Mailyan "Georgia's Foreign Policy in the Context of the Russian Conflict in the South Caucasus".
Lectures will be held at ISEC NAS RA (aud. 2.1 Fundamental Scientific Library Building, 2nd floor, Baghramyan 24D, Yerevan, Armenia)