Հուլիսի 6, 2018Ս.թ. հուլիսի 9-13-ը Երիտասարդ քաղաքագետների ասոցացիան և ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Արևելագիտության» ամբիոնը կազմակերպում են դասախոսությունների շարք «Համաշխարհային պատմություն» դպրոցի դասընթացների շրջանակում
Ելույթ կունենան՝
- Հուլիսի 9-ին, ժ. 18:00, Սարին Աքբաշ «Պոլսահայ համայնքն այսօր»,
- Հուլիսի 10-ին, ժ. 18:00, պ.գ.թ. Գալստյան Վարդան «Ադրբեջանի ժողովրդագրական պատկերը և էթնիկ խնդիրները»,
- Հուլիսի 11-ին, ժ. 18:00, ք.գ.թ. Սահակյան Մհեր «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» նախաձեռնության գործոնը Չինաստանի անվտանգության տեսանկյունից, իրականացման նպատակներն ու առանձնահատկությունները»,
- Հուլիսի 12-ին ժ. 18:00-ին, ք.գ.դ. Շիրինյան Լևոն «Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքականության խնդիրներն ո ւշահերը»,
- Հուլիսի 13-ին ժ. 18:00-ին, պ.գ.թ. Մաիլյան Բենիամին «Վրաստանի արտաքին քաղաքականությունը Հարավային Կովկասում Ռուսաստանի Դաշնության հետհակամարտության համատեքստում»:
Դասախոսությունները տեղի կունենան ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում, 2.1. լսարան (Հիմնարար գիտական գրադարանի մասնաշենք, 2-րդ հարկ, հասցե՝ ք. Երևան, Մ. Բաղրամյան 24/6)

Июль 6, 2018С 9 по 13 июля с.г Ассоциация молодых политологов и кафедра Востоковедения МНОЦ Н РА в рамках школьных занятий проводят цикл лекций по Мировой истории.
Список лекторов и тем:
- 9 июля с.г., в 18:00 ч., Сарин Акбаш "Константинопольская община сегодня";
- 10 июля с.г., в18:00 ч., Галстян Вардан /к.и.н./ "Демографическая картина Азербайджана и его этнические проблемы",
- 11 июля с.г., в 18:00 ч., Саакян Мгер /к.п.н/ "Один пояс и один путь: фактор инициативы с точки зрения безопасности Китая. Цели и особенности осуществления";
- 12 июля с.г., в 18:00 ч., Ширинян Левон /д.п.н./, "Проблемы и национальные интересы внешней политики Республики Армения";
- 13 июля с.г., в 18:00 ч., Маилян Бениамин /к.и.н./ "Внешняя политика Армении на Южном Кавказе в контексте постконфликтного противостояния Российской Федерации".
Лекции будут проходить в Международном научно-образоватеьном центре НАН РА (в здании Фундаментальной научной библиотеки НАН РА, аудитория 2.1, 2-ой этаж, адрес: Ереван – 0019, пр. Маршала Баграмяна 24/6)