Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունություն ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և Տուշայի համալսարանի միջև իրականացվող Erasmus+ KA107 շարժունության ծրագրի շրջանակներում հայտարարվում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Իրավագիտություն» ամբիոնի դասախոսների համար:
Ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում 2022-2023 ուստարվա երկրորդ կիսամյակում մեկ շաբաթ դասավանդել Տուշայի համալսարանի իրավագիտության դեպարտամենտում՝ «Անվտանգություն և մարդու իրավունքներ» մագիստրոսական կրթական ծրագրի շրջանակներում:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. փետրվարի 28-ը ներառյալ arusyak.harutyunyan@isec.am և ella.papikyan@isec.am էլեկտրոնային հասցեներին ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը /որպես մեկ pdf փաստաթուղթ/՝
• Ինքնակենսագրություն (Europass CV (տես ձևաչափը https://europass.cedefop.europa.eu/)
• Դասավանդման պլան (8 ժամ)
Ծրագրի վեբէջը՝ https://unitusorienta.unitus.it/en/course/security-and-human-rights/
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում դիմել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ Արտաքին կապերի բաժին (հեռ․՝ 060-62-35-98, էլ. հասցե՝ arusyak.harutyunyan@isec.am, ella.papikyan@isec.am)։

В рамках программы кредитной мобильности Erasmus+ объявлен конкурс для преподавателей кафедры "Юриспруденция" Международного научно-образовательного центра НАН РА в рамках программы мобильности Erasmus+ KA107, реализуемой между МНОЦ НАН РА и университетом Туши.
Программа предлагает конкурсную возможность преподавания в течение одной недели во втором семестре 2022-2023 учебного года на юридическом факультете университета Туши в рамках магистерской образовательной программы «Безопасность и права человека».
Для участия в конкурсе необходимо до 28 февраля включительно отправить следующие документы /одним документом в формате pdf/ на адреса электронной почты arusyak.harutyunyan@isec.am и ella.papikyan@isec.am
- Сертификат английского языка
Веб-сайт университета Туши: http://www.unitus.it/
Веб-страница программы: https://unitusorienta.unitus.it/en/course/security-and-human-rights/
По дополнительным вопросам можете обратиться в Международный научно-образовательный центр НАН РА, Отдел внешних связей, (тел.: 060-62-35-98, e-mail: arusyak.harutyunyan@isec.am, ella.papikyan@isec).