Միջազգային գիտաժողովի հրավեր
ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնը հրավիրում է մասնակցելու «Հետազոտահեն կրթության արդի մարտահրավերներն ու զարգացման հեռանկարները» խորագրով ամենամյա միջազգային գիտաժողովին, որտեղ կարող եք հանդես գալ զեկուցումներով։
Գիտաժողովը տեղի կունենա ս.թ. մայիսի 31-ին՝ ժամը 10։00-ին, ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի 10-րդ հարկի նիստերի դահլիճում։
Գիտաժողովի նպատակն է ներկայացնել պրոֆեսորադասախոսական համակազմի, ասպիրանտների և մագիստրանտների հիմնարար և կիրառական հետազոտություններում առկա ձեռքբերումներն ու հիմնախնդիրները։
Խմբագրական խորհրդի գրախոսած և երաշխավորած գիտական հոդվածները կընդգրկվեն ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ գիտական խորհրդի կողմից երաշխավորված գիտական հոդվածների ժողովածուում, որը լույս կտեսնի մինչ գիտաժողովի մեկնարկը։
Հոդվածները ներկայացնելու տեխնիկական պահանջներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Հոդվածները ներկայացնելու վերջնաժամկետն է մինչև ս.թ. ապրիլի 20-ը։
Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ Մանանա Ենոքյանին (060) 623601 (ներքին՝ 358) հեռախոսահամարով։

Invitation to International Conference
February 20, 2024The International Scientific and Educational Center of the RA National Academy of Sciences kindly inviting you to participate in the annual international conference entitled "Current Challenges and Prospects for Development of Research Education", where you will be able to make a presentation.
The conference will be held on 31st May, 2024, at 10:00a.m. in the meeting hall on the 10th floor of the Scientific and Educational International Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia.
The conference is aimed at presenting current achievements and problems in fundamental and applied research conducted by the academic staff, Ph.D. and Master’s students.
The scientific articles reviewed and guaranteed by the Editorial Board will be included in the collection of scientific articles guaranteed by the Scientific Council of the National Academy of Sciences of the RA, which will be published before the start of the conference.