Միջազգային գիտաժողովի հրավեր
ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնը հրավիրում է մասնակցելու «Հետազոտահեն կրթության արդի մարտահրավերներն ու զարգացման հեռանկարները» խորագրով ամենամյա միջազգային գիտաժողովին, որտեղ կարող եք հանդես գալ զեկուցումներով։
Գիտաժողովը տեղի կունենա ս.թ. մայիսի 31-ին՝ ժամը 10։00-ին, ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի 10-րդ հարկի նիստերի դահլիճում։
Գիտաժողովի նպատակն է ներկայացնել պրոֆեսորադասախոսական համակազմի, ասպիրանտների և մագիստրանտների հիմնարար և կիրառական հետազոտություններում առկա ձեռքբերումներն ու հիմնախնդիրները։
Խմբագրական խորհրդի գրախոսած և երաշխավորած գիտական հոդվածները կընդգրկվեն ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ գիտական խորհրդի կողմից երաշխավորված գիտական հոդվածների ժողովածուում, որը լույս կտեսնի մինչ գիտաժողովի մեկնարկը։
Հոդվածները ներկայացնելու տեխնիկական պահանջներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Հոդվածները ներկայացնելու վերջնաժամկետն է մինչև ս.թ. ապրիլի 20-ը։
Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ Մանանա Ենոքյանին (060) 623601 (ներքին՝ 358) հեռախոսահամարով։

Международный научно-образовательный центр Национальной академии наук РА приглашает принять участие в ежегодной международной конференции "Современные проблемы и перспективы развития научно-исследовательского образования", на которой сможете выступить с докладами.
Конференция состоится 31-го мая сего года в 10:00 в конференц-зале 10-го этажа Международного научно-образовательного центра Национальной академии наук Республики Армения.
Конференция имеет целью представить актуальные проблемы и достижения в контексте фундаментальных и прикладных исследований, выполненные профессорско-преподавательским составом, аспирантами и магистрантами.
Рецензированные и рекомендованные редакцией к публикации статьи будут включены в сборник научных статей, рекомендованный Ученым советом Национальной академии наук РА. Сборник будет опубликован к началу конференции.
Окончательный срок представления статей – 20 апреля с г.
В случае возникновения вопросов можете связаться с Мананой Енокян по электронной почте: manana.yenokyan@isec.am.