Այցելություն «Շող» ցերեկային կենտրոն
Սույն թվականի դեկտեմբերի 22-ին ԳԱԱ ԳԿՄԿ ուսանողական խորհուրդը «Վերածնություն» մշակութային հասարակական կազմակերպության հետ համատեղ «Մեր ամանորյա հեքիաթը» ծրագրի շրջանակում կազմակերպել էր այցելություն «Շող» ցերեկային կենտրոն` անցկացնելու մեկօրյա ամանորյա ծրագիր երեխաների հետ: ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ուսանողական խորհրդի անդամները աշխատեցին 4 տարիքային խմբերի երեխաների հետ ` պատրաստելով յուրօրինակ տոնածառեր: Ինչպես նաև անցկացվեց փոքրիկ միջոցառում գեղեցիկ երգերի և հետաքրքիր խաղերի մատուցմամբ: «Վերածնություն» մշակութային հասարակական կազմակերպության կողմից մասնագետները ստացան շնորակալագրեր, իսկ երեխաները՝ պատվոգրեր:
«Մեր նպատակն էր միավորվել մեկ գաղափարի շուրջ: Ինչպես նաև կյանքի կոչել երեխաների մտահղացումները, թե ինչպես են պատկերացնում իրենց հեքիաթային ամանորյա տոնածառը», - նշում է ուսանողական խորհրդի նախագահ Անի Կարապետյանը:

A Visit to "Shogh" Day Center
On December 22, 2017, the ISEC NAS RA Student Council and the "Veratsnund" ("Renaissance") cultural non-governmental organization jointly organized a visit to "Shogh" Day Center to implement a one-day New Year program with children within the framework of "Our New Year Fairy-Tale" project. The members of the Student Council of the International Scientific-Educational Center of NAS RA worked with children of 4 age-groups preparing unique Christmas trees. Also a small event was held with the presentation of beautiful songs and exciting games. The specialists received certificates of gratitude and the children-diplomas by the "Veratsnund" ("Renaissance") cultural non-governmental organization.
"The objective of the event was to unite the children around one idea, as well as to help them to realize their inventive ideas and imagination to prepare their fairy-tale Christmas trees"- noted Ani Karapetyan, Student Council President