ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ բարելավման պլանի քննարկում
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի կրթության որակի ապահովման բաժնի և ուսումնական մասի համատեղ նախաձեռնությամբ ս/թ մարտի մարտի 22-ին տեղի ունեցավ ամբիոնի վարիչների և ստորաբաժանումների ղեկավարների ընդլայնված նիստ: Օրակարգում ընդգրկված էր 9 հարց /Օրակարգը կցվում է/:
Նիստի հիմնական թեման՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ բարեփոխումների պլանի ներկայացումն ու քննարկումն էր: ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ կրթության որակի ապահովման բաժնի պետ, բ.գ.թ. Նարինե Վարդանյանը մանրամասն ներկայացրեց բարեփոխումների պլանը՝ ըստ չափանիշների, առաջիկա 2017 թ. ընթացքում նախատեսված  գործողությունները, անելիքներն ու պատասխանատուներին: Ապա քննարկման դրվեց ամբիոններում որակի ապահովման պատասխանատուներ նշանակելու հարցը: Որոշվեց, որ յուրաքանչյուր ամբիոն առաջիկա նիստում կքննարկի ամբիոնում կրթության որակի ապահովման պատասխանատու ունենալու հարցը և թեկնածուի տվյալները կներկայացնի ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ՈԱ բաժին: ՈԱ բաժինն էլ իր հերթին կկազմակերպի հանդիպումներ ամբիոնային ՈԱ պատասխանատուների հետ, ապա կանցկացնի վերապատրաստումներ ՈԱ պատասխանատուների համար՝ որակի ապահովման գործընթացը ԳԿՄԿ ամբիոններում առավել արդյունավետ կազմակերպելու և հնարավորինս շատ շահակիցների հասանելի դարձնելու նպատակով:

Обсуждение с заведующими кафедр стратегии улучшения качества образования МНОЦ НАН РА
По совместной инициативе отдела обеспечения кчества образования и учебной части МНОЦ НАН РА 22 марта 2017 года состоялось широкое заседание заведующих кафедр и руководителей подразделений. В повестке дня было 9 вопросов (Повестка прилагается).
Основной темой заседания было обсуждение представленого плана реформ по улучшению качества образования МНОЦ НАН РА. Заведующая отделом по обеспечению каества образования МНОЦ НАН РА Нарине Варданян (к.ф.н) детально представила план реформ на 2017 год в соответствии с установленными критериями и стандартами – поставленные задачи, действия и ответственные лица за их выполнение.
На заседании также был поставлен вопрос о назначении на кафедрах ответственных лиц за обеспечение качества образования и было решено, что каждая кафедра на своем заседании обсудит этот вопрос и представит в отдел ООКО (отдел обеспечения качества образования НАН РА) данные относительно кандидатур ответственных лиц за выполнение плана реформ. С целью все большего привлечения заинтересованных лиц в этом процессе последний (ООКО ), в свою очередь, организует встречи с ответственными лицами кафедр, проведет с ними профессиональную подготовку для эффективной организации деятельности по обеспечению качества образования на кафедрах и в МНОЦ НАН РА в целом.