Փորձագիտական այց՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում
Ս.թ. մայիսի 10-13-ը  ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման շրջանակներում տեղի կունենա փորձագիտական խմբի այցը ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն, որտեղ փորձագետները հանդիպում-քննարկումներ կանցկացնեն ուսումնական հաստատության ղեկավարության, ամբիոնների վարիչների, դասախոսների, ինքնավերլուծություն իրականացրած խմբի, ուսանողների, շրջանավարտների հետ, կիրականացվի փաստաթղթերի ուսումնասիրություն, ռեսուրսների դիտարկում:
Հավատարմագրման գործընթացը համակարգում է «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» (ՈԱԱԿ) հիմնադրամը:
Մինչ բուհ այցելությունը փորձագիտական խումբն ուսումնասիրել է ուսումնական հաստատության ինքնավերլուծությունը: Այցից հետո փորձագիտական խումբը կամփոփի արդյունքները և վերջնական զեկույց կներկայացնի: Դրա հիման վրա բուհը կկազմի փորձագետների մատնանշած թերությունների վերացման ծրագիր:
ՈԱԱԿ հավատարմագրման հանձնաժողովը, հիմնվելով բուհի ինքնավերլուծության, փորձագիտական զեկույցի և բուհի կազմած թերությունների վերացման ծրագրի վրա, որոշում կկայացնի հավատարմագրման վերաբերյալ:

10-13 мая с.г. в рамках в рамках институциональной аккредитации группа экспертов посетит МНОЦ НАН РА, где эксперты проведут встречи -обсуждения с руководством, заведующими кафедр, преподавателями, студентами, выпускниками и группой осуществления самоанализа для изучения документации и рассмотрения ресурсов. Процесс аккредитации координирует фонд «Национального центра обеспечения качества профессионального образования».
Группа экспертов до своего посещения в вуз изучила самоанализ учебного заведения. После посещения она обобщит результаты и представит доклад. На основе этого доклада учебное заведение составит программу искоренения недостатков, указанных экспертами.
Комиссия фонда «Национального центра обеспечения качества профессионального образования» по аккредитации на основе самоанализа учебного заведения, доклада группы экспертов и составленной вузом программы по искоренению недостатков вынесет решение /постановление/ относительно аккредитации.