Էրազմուս+ կոնտակտային սեմինար Արևելյան գործընկերության երկրների համար
Եվրոպական հանձնաժողովի ֆինանսավորմամբ 2016 թ. նոյեմբերի 28-29-ը Կիևում (Ուկրաինա) տեղի ունենացավ Էրազմուս+ կոնտակտային սեմինար Արևելյան գործընկերության երկրների համար` Էրազմուս+ ծրագրի եվրոպական երկրների բուհերի հետ համագործակցությունը խորացնելու նպատակով: Արևելյան գործընկերության վեց երկրների բուհերի ներկայացուցիչները (Հայաստան, Ադրբեջան,  Բելառուս, Վրաստան, Ուկրաինա, Մոլդովա) հանդիպեցին 30 եվրոպական երկրների բուհերի ներկայացուցիչներին՝ բանակցելու, ձեռք բերելու պայմանավորվածություններ և համատեղ դիմելու Էրազմուս+ ծրագրի 2017 թ. առաջարկների մրցույթին՝ կարողությունների զարգացման և միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրերով:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ն ներկայացնում էր արտաքին կապերի բաժնի պետ Արուսյակ Հարությունյանը, որ երկօրյա կոնտակտային սեմինարի ընթացքում համագործակցության պայմանավորվածություններ ձեռք բերեց մի շարք եվրոպական համալսարանների հետ:
Կոնտակտային սեմինարի արդյունքում՝ ստացված փորձը, գիտելիքը և կոնտակտային տվյալները փոխանցելու նպատակով, վերապատրաստում կանցկացվի ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ համապատասխան ամբիոնների վարիչների և միջազգայնացման գծով պատասխանատուների հետ:

With the financial support of the European Commission from 28 to 29 November 2016 in Kiev (Ukraine) Erasmus+ Contact Seminar was held for the Eastern partnership countries to deepen cooperation with the Erasmus+ programme country HEIs. The HEI representatives of six Eastern Partnership Countries (Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Ukraine and Moldova) met with the HEI representatives of 30 programme countries to negotiate, to make arrangements and to apply for the Erasmus+ proposal call for 2017 in capacity building and international credit mobility programmes.
Foreign Affairs Department Head Arusyak Harutyunyan represented ISEC NAS RA, where she made arrangements with a number of European universities to initiate cooperation during this two-day seminar.
As the outcome of the contact seminar a relevant training will be held with the heads of chairs at ISEC NAS RA and/or people in charge of internationalization to exchange the accumulated experience, knowledge and contact data.