Կրթություն և կարիերա EXPO 2015
Ապրիլի 21-23-ը Երևանում՝ «Yerervan EXPO» նոր բացված ցուցասրահում տեղի ունեցավ հերթական` տասնհինգերորդ միջազգային մասնագիտացված «Կրթություն և կարիերա EXPO 2015» ցուցահանդեսը, որին մասնակցում էր 79 կրթական կազմակերպություն։
Այս տարի նույնպես Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մասնակցեց «Կրթություն և կարիերա EXPO 2015» 15-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսին` ներկայացնելով իր մագիստրոսական ծրագրերը՝ 25 տարբեր բաժիններում և նոր հեռավար կրթական ծրագիրը:
Այցելուների մեծ հետաքրքրությունը ևս մեկ անգամ փաստեց, որ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մեծ առաքելություն ունի իրականացնելու հասարակության կրթական և գիտական կյանքում:

Образование и карьера Экспо 2015
С 21-23 с.г. апреля состоялась 15-ая международная специализированная выставка “Образование и карьера - Экспо 2015”, в которой принимали участие 79 образовательные центры.
В этом году тоже Международный Научно-образовательный Центр НАН РА стал участником 15-ой международной специализированной выставки “ Образование и карьера - Экспо 2015”, представив свои магистерские программы по 25 специальностям, а также свою новую программу дистанционного обучения.
Интерес посетителей к нашему павильону еще раз подтвердил уверенность в том, что миссия МНОЦ НАН РА - в осуществлении высоких целей в области образования и науки республики в целом.