Կրթություն և կարիերա EXPO 2015
Ապրիլի 21-23-ը Երևանում՝ «Yerervan EXPO» նոր բացված ցուցասրահում տեղի ունեցավ հերթական` տասնհինգերորդ միջազգային մասնագիտացված «Կրթություն և կարիերա EXPO 2015» ցուցահանդեսը, որին մասնակցում էր 79 կրթական կազմակերպություն։
Այս տարի նույնպես Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մասնակցեց «Կրթություն և կարիերա EXPO 2015» 15-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսին` ներկայացնելով իր մագիստրոսական ծրագրերը՝ 25 տարբեր բաժիններում և նոր հեռավար կրթական ծրագիրը:
Այցելուների մեծ հետաքրքրությունը ևս մեկ անգամ փաստեց, որ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մեծ առաքելություն ունի իրականացնելու հասարակության կրթական և գիտական կյանքում:

Education and Career Expo 2015
On 21-23 April the fifteenth international specialized exhibition “Education & Career EXPO 2015″ was held at “Yerevan EXPO” exhibition complex, where 79 educational organizations took part.
For the first time, this year International Scientific Educational Center of the National Academy of Sciences has participated in the «Education and Career EXPO 2014», the 15th international specialized exhibition by representing its Master Degree programmes in 25 different departments. ISEC also introduced its new distance learning programme.
The visitors’ big favour and interest showed that ISEC NAS RA undertakes a big mission in the educational and scientific lives of society.