Էրազմուս+ ծրագրի Միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության դիմումների ներկայացման երկրորդ փուլ
Էրազմուս+ Միջազգային կրեդիտային շարժունության դիմումների ընդունման առաջին փուլի արդյունքում ավելացած դրամական միջոցներով պայմանավորված՝ տասը Ազգային գործակալություններ որոշել են բացել դիմումների ընդունման երկրորդ փուլ Արևելյան գործընկերության երկրների համար 2016 թ. մրցույթի ներքո: Ընդհանուր հասանելի բյուջեն 1.8 մլն. եվրո է, որը կֆինանսավորի մոտ 500 լրացուցիչ շարժունություն:
Դիմումների ներկայացման երկրորդ փուլի վերջնաժամկետն է 2016 թ. սեպտեմբերի 15-ը` ժամը 12:00 (բրյուսելյան ժամանակով): Ցանկացած բարձրագույն ուսումնական հաստատություն իրավասու է մասնակցել մրցույթին:
Ծրագրային երկրները թվարկված են ստորև բերված աղյուսակում՝
Ծրագրային երկիր
Հասանելի գումար
Խորվաթիա
€           104,486
Դանիա
€           160,294
Ֆինլանդիա
€           130,771
Մակեդոնիա
€               7,816
Իսլանդիա
€             52,214
Իռլանդիա
€           262,000
Լատվիա
€               2,597
Մալթա
€             29,630
Հոլանդիա
€           292,164
Միացյալ Թագավորություն
€         1,063,795
Հիշեցնում ենք, որ դիմորդը պետք է լինի բարձրագույն ուսումնական հաստատություն (բուհ), որը գրանցված է վերոնշյալ երկրներում: Բուհը պետք է դիմի իր իսկ երկրի ազգային գործակալություն (Արևելյան գործընկերության երկրի իր գործընկեր համալսարանի անունից)՝ ուղարկելու կամ ընդունելու ուսանողներ և/կամ աշխատակիցներ ուսումնառության, դասավանդման կամ վերապատրաստման համար: Դիմող բուհը պետք է ունենա Բարձրագույն կրթության Էրազմուսի կանոնադրություն:

Second Round of Applications for International Credit Mobility 2016!!!
With funds left over from the first round of applications for Erasmus+ International Credit Mobility, 10 National Agencies have chosen to open a second round of applications for Eastern Partnership countries under the 2016 Call. The total available budget is of EUR 1.8 million, which will fund approximately 500 additional mobilities to and from Eastern Partnership countries.
The second round of applications will close on 15 September 2016 at 12:00 noon (Brussels time). Any higher education institution is eligible to be part of a project application.
The exact amounts available for our region per Programme Country are listed in the table below:
Programme Country
Total available
Croatia
€           104,486
Denmark
€           160,294
Finland
€           130,771
FYROM
€               7,816
Iceland
€             52,214
Ireland
€           262,000
Latvia
€               2,597
Malta
€             29,630
Netherlands
€           292,164
United Kingdom
€        1,063,795
We remind you that the applicant should be a Higher Education Institution (HEI) located in the above mentioned countries. They should apply to the National Agency of their respective countries (on behalf of their partner university from ENI Eastern partnership countries) to send or receive students and/or staff for studies, teaching or training. The HEI applying must hold the Erasmus Charter for Higher Education.