Էրազմուս+ ծրագրի Միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության դիմումների ներկայացման երկրորդ փուլ
Էրազմուս+ Միջազգային կրեդիտային շարժունության դիմումների ընդունման առաջին փուլի արդյունքում ավելացած դրամական միջոցներով պայմանավորված՝ տասը Ազգային գործակալություններ որոշել են բացել դիմումների ընդունման երկրորդ փուլ Արևելյան գործընկերության երկրների համար 2016 թ. մրցույթի ներքո: Ընդհանուր հասանելի բյուջեն 1.8 մլն. եվրո է, որը կֆինանսավորի մոտ 500 լրացուցիչ շարժունություն:
Դիմումների ներկայացման երկրորդ փուլի վերջնաժամկետն է 2016 թ. սեպտեմբերի 15-ը` ժամը 12:00 (բրյուսելյան ժամանակով): Ցանկացած բարձրագույն ուսումնական հաստատություն իրավասու է մասնակցել մրցույթին:
Ծրագրային երկրները թվարկված են ստորև բերված աղյուսակում՝
Ծրագրային երկիր
Հասանելի գումար
Խորվաթիա
€           104,486
Դանիա
€           160,294
Ֆինլանդիա
€           130,771
Մակեդոնիա
€               7,816
Իսլանդիա
€             52,214
Իռլանդիա
€           262,000
Լատվիա
€               2,597
Մալթա
€             29,630
Հոլանդիա
€           292,164
Միացյալ Թագավորություն
€         1,063,795
Հիշեցնում ենք, որ դիմորդը պետք է լինի բարձրագույն ուսումնական հաստատություն (բուհ), որը գրանցված է վերոնշյալ երկրներում: Բուհը պետք է դիմի իր իսկ երկրի ազգային գործակալություն (Արևելյան գործընկերության երկրի իր գործընկեր համալսարանի անունից)՝ ուղարկելու կամ ընդունելու ուսանողներ և/կամ աշխատակիցներ ուսումնառության, դասավանդման կամ վերապատրաստման համար: Դիմող բուհը պետք է ունենա Բարձրագույն կրթության Էրազմուսի կանոնադրություն:

Второй этап представления заявлений по программе Эразмус+ Международная деятельность кредитной мобильности
Июнь 27, 2016В результате приема заявлений первого этапа по программе  Эразмус+ Международная деятельность кредитной мобильности на основе увеличенных денежных средств десять Национальных агентств решили открыть второй этап  конкурса 2016  г. для  Стран Восточного партнерства. Общий доступный бюджет составляет 1.8 млн. евро, который дополнительно профинансирует около 500 обучающихся по кредитной системе мобильности.
Последняя дата представления заявлений  для участия на втором этапе конкурса – 15 сентября  2016 г. до 12: ч. (по брюсельскому времени). Любое высшее заведение имеет право на участие в конкурсе.
Ниже в таблице указан перечень стран-участников Восточного партнерства.
| Страны-участники | Доступная сумма |
| Хорватия | € 104,486 |
| Дания | € 160,294 |
| Финляндия | € 130,771 |
| Македония | € 7,816 |
| Исландия | € 52,214 |
| Ирландия | € 262,000 |
| Латвия | € 2,597 |
| Мальта | € 29,630 |
| Голландия | € 292,164 |
| Объединенное королевство | € 1,063,795 |
Напоминаем, что заявителем должно быть высшее учебное заведение (вуз), которое зарегистрировано в одном из стран вышеприведенного списка.                Вуз должен обратиться в национальное агентство своей страны (от имени своего партнера – университета страны Восточного партнерства) с целью отправить или принять студентов для обучения, а сотрудников – для преподавания или переподготовки. Вуз-заявитель должен иметь в своем распоряжении устав о высшем образовании Эразмуса.