Հուլիսի 17-ին կտրվի ուսումնաճանաչողական և դաստիարակչական ծրագրի մեկնարկը
Հուլիսի 17-ից կմեկնարկի ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ուսանողների միության և «Վերածնություն» ՄՀԿ-ի հետ համատեղ կազմակերպված ուսումնաճանաչողական և դաստիարակչական ծրագիրը։ Այն անցկացվելու է Շողեր ցերեկային կենտրոնում մինչև հուլիսի 21-ը ներառյալ։
Այսօր` հուլիսի 16-ին, տեղի է ունեցել ծրագրի կազմակերպչական հարցերի քննարկմանը նվիրված ամփոփիչ հանդիպումը: Մեր մասնագերտները հանդիպման ընթացքում քննարկել են դասընթացներին վերաբերող հարցեր, ներկայացրել են առաջարկություններ և հստակեցրել առկա խնդիրները։
Նշենք, որ ծրագրի նպատակն է երեխաներին սովորեցնել ստեղծագործել, արտահայտվել և ինքնուրույն որոշումներ կայացնել տարբեր իրավիճակներում: Արդյունքում երեխաները կսովորեն նկարչություն, պատրաստել պաստառներ, կծանոթանան տիկնիկագործության, երգեցողության, բեմական արվեստի, քանդակագործության հմտություններին: Թիմային աշխատանքի շնորհիվ կկազմակերպվեն տարատեսակ հետաքրքիր դասեր, ինչն էլ հնարավորություն կընձեռի նաև մեր երիտասարդ մասնագետներին դրսևորվել և գործունեություն իրականացնել մասնագիտական ոլորտում:

Launch of the Educational and Cognitive Project is on July 17
July 16, 2017The educational and cognitive project organized jointly by the Student Council of the International Scientific and Educational Center of NAS RA and "Veratsnutyun" (Renaissance) NGO will be launched on July 17. It'll be held at Shogher Day Center and will last until July 21, included.
The final meeting on organizational issues of the project took place today-on July 16. During the meeting our specialists discussed issues related to the training, presented suggestions and clarified existing problems.
It should be noted that the objective of the program is to teach children to create, express themselves and make decisions in different situations. As a result, the children will learn drawing, make posters, get acquainted with the skills of puppet-making, singing, performing arts and sculpture. Various interesting classes will be held through teamwork, which in its turn will enable our young professionals to demonstrate their skills and carry out activities in professional fields.