ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի մագիստրատուրայի «Տուրիզմի կառավարում»  մասնագիտության մագիստրանտները  հունիսի 6-13-ը Ռուսաստանի տուրիզմի և սերվիսի պետական համալսարանում կմասնակցեն զբոսաշրջության  մաստեր կլաս դասերի: Դասախոսության ընթացքում կծանոթանան  Ռուսաստանի Դաշնության զբոսաշրջության ենթակառուցվածքին, կուսումնասիրեն զբոսաշրջության հիմնական տեսակները, ինչպես նաև մանրամասն կվերլուծեն  հյուրանոցային ձեռնարկությունների գործունեությունը:
Ծրագրի շրջանակներում այցելություններ կկազմակերպվեն Մոսկվայի առաջատար հյուրանոցներ, որտեղ մագիստրանտները կծանոթանան ինչպես հյուրանոցների ծառայություններին, այնպես էլ դրանք տուրիստական շուկայում առաջարկելու և վաճառելու մեթոդներին:
ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի մագիստրանտների համար դասընթացները կանցկացնեն Ռուսաստանի տուրիզմի և սերվիսի պետական համալսարանի «Տուրիզմի» ամբիոնի լավագույն մասնագետները: Ազատ ժամանակ մագիստրանտները կայցելեն նաև Մոսկվայի պատմամշակութային տեսարժան վայրեր, թանգարաններ, ցուցահանդեսներ, թատրոններ:

The Master’s students of “Tourism Management” Chair of ISEC NAS RA will take part in the masterclass on tourism at State Russian University for Tourism and Service. The masterclass includes: familiarization with tourism infrastructure of the Russian Federation, studying the main types of tourism, as well as a complex analysis of hotel enterprises.
The masterclass also includes visits to the leading hotels in Moscow, where the Master’s students will familiarize with the activities of hotel services and the methodology for the promotion of its services into tourism market.
The masterclass will be held by the best specialists from “Tourism” Chair at State Russian University for Tourism and Service. In their free time the Master’s students will visit the cultural and historical sightseeings of Moscow, museums, exhibitions and theaters.