ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի մագիստրատուրայի «Տուրիզմի կառավարում»  մասնագիտության մագիստրանտները  հունիսի 6-13-ը Ռուսաստանի տուրիզմի և սերվիսի պետական համալսարանում կմասնակցեն զբոսաշրջության  մաստեր կլաս դասերի: Դասախոսության ընթացքում կծանոթանան  Ռուսաստանի Դաշնության զբոսաշրջության ենթակառուցվածքին, կուսումնասիրեն զբոսաշրջության հիմնական տեսակները, ինչպես նաև մանրամասն կվերլուծեն  հյուրանոցային ձեռնարկությունների գործունեությունը:
Ծրագրի շրջանակներում այցելություններ կկազմակերպվեն Մոսկվայի առաջատար հյուրանոցներ, որտեղ մագիստրանտները կծանոթանան ինչպես հյուրանոցների ծառայություններին, այնպես էլ դրանք տուրիստական շուկայում առաջարկելու և վաճառելու մեթոդներին:
ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի մագիստրանտների համար դասընթացները կանցկացնեն Ռուսաստանի տուրիզմի և սերվիսի պետական համալսարանի «Տուրիզմի» ամբիոնի լավագույն մասնագետները: Ազատ ժամանակ մագիստրանտները կայցելեն նաև Մոսկվայի պատմամշակութային տեսարժան վայրեր, թանգարաններ, ցուցահանդեսներ, թատրոններ:

Май 11, 2016Магистранты международного научно - образовательного центра НАН РА отделения "Управления туризма" с 6 по 13 июня примут участие на мастер-классах по туризму в Российском государственном университете туризма и сервиса. В лекционную программу входит: ознакомление с туристской инфраструктурой Российской Федерации, исследование основных видов туризма, а также комплексный анализ гостиничных предприятий.
В обучающую программу входит также посещение ведущих гостиниц Москвы, где магистранты ознакомятся с работой служб гостиницы и с методами продвижения ее услуг на туристский рынок.
Лекционные уроки с магистрантами из международного научно - образовательного центра НАН будут проводить лучшие специалисты кафедры "Туризма" РГУТ.
В свободное от уроков время магистранты посетят культурно-исторические достопримечательности Москвы, музеи, выставки, театры.